Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Przede wszystkim piosenki z płyty będącej po części zapisem ścieżki dźwiękowej filmu 'Ida', ale także utwory, których istnienie na tej płycie ów film zainspirował, a wśród wykonawców m.ni. S.Przybylska, K.Stanek, H.Majdaniec, E.Presley.

Film „Granatowy zeszyt” według scenariusza i w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk został nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orły w kategorii „Najlepsza Muzyka”. To druga nominacja filmu reżyserki w tym konkursie. W 2013 r. jej film...

Podsumowanie Oscarów i komentarze dotyczące filmu 'Ida' (na zdj.) oraz mowy oscarowej wygłoszonej przez Pawła Pawlikowskiego. Ocena kreacji z czerwonego dywanu w wydaniu stylistki Renaty Chmielewskiej.

Jazzowe opracowania muzyki F.Chopina (rocznica urodzin), W. Shorter ponownie w Polsce, C.Terry in memoriam oraz jazz w filmie, a na zakończenie tradycyjnie E. Piaf.

W niedzielne popołudnie proponujemy słuchaczom między innymi muzykę z serialu 'Sons Of Anarchy', fragmenty nowej płyty Imagine Dragons 'Smoke + Mirrors', a także przypomnimy album grupy Christians 'Colour' z wielkim przebojem 'Word'.

Elżbieta Chaberska urodziła się po niewłaściwej stronie barykady. Brat jej mamy zginął w bitwie o Anglię jej ojciec został na Wyspach Brytyjskich po wojnie.

W klasztorze o. dominikanów można oglądać wystawę afrykańskich zdjęć Ryszarda Kapuścińskiego. Wystawę otwierała Alicja Kapuścińska. W 'Wieczorze literacko-muzycznym' usłyszą Państwo sprawozdanie z wernisażu. Zaś lubelska pisarka Shirin Kader...

Miło nam poinformować, że nasza redakcyjna koleżanka Agata Koss-Dybała jest jedną z kandydatek do tytułu 'Kobieta przedsiębiorcza' w siódmej edycji plebiscytu 'Dziennika Wschodniego'.

Profesorowi Władysławowi Panasowi została poświęcona większość artykułów w najnowszym numerze kwartalnika 'Akcent'.

Sonda dnia

Jaką czekoladę lubisz najbardziej?

Co? Gdzie? Kiedy?

Blog Grażyny Lutosławskiej

Oni

Blog ze smakiem
  2015-02-15 11:19:00

Oferta

Blog ze smakiem
  2015-02-08 11:29:00

 

Zdjęcia

Wideo